laptop dla studenta
do biura, do domu, zastosowanie

Czym kierować się, wybierając laptopa dla studenta?

0 70

Podstawowym elementem, na który zwracają uwagę studenci zainteresowani kupnem nowego laptopa jest jego cena. Nie da się ukryć, że studencki budżet zwykle jest ograniczony i nie możemy pozwolić sobie na duże wydatki. Stąd też w tym przypadku to cena określa atrakcyjność danego sprzętu.

laptop dla studenta

Ale czy notebook dla studenta powinien być tylko tani? Oczywiście, że nie. Musi posiadać również kilka innych cech, ułatwiających pracę właścicielowi.
Studencki komputer przenośny powinien być przede wszystkim poręczny. Dlatego też dokonując zakupu, należy skupiać swoją uwagę na gabarytach różnych modeli. Najlepszym rozwiązaniem byłby ultrabook, ale jego koszt nie pozwala na jego kupno. Wobec tego zmuszeni jesteśmy zakupić laptopa. Przedstawię Państwu kilka rad, które ułatwią dokonać trafionego wyboru. Warto stawiać na komputery z mniejszą rozdzielczością ekranu. Są one bowiem lżejsze, a ich niewielki rozmiar pozwoli nam na bezpieczne transportowanie laptopa w torebce czy małym plecaku. Przed wyjściem na zakupy warto zastanowić się nad tym, do jakich prac będzie służył nam notebook. Jeżeli chodzi o studentów, to ich korzystanie z komputera przenośnego ogranicza się do przeglądania stron internetowych i uruchamiania podstawowych programów biurowych. Taka informacja pozwala nam na kupno sprzętu ze słabszym procesorem. Chyba że użytkownik będzie chciał w wolnym czasie grać w gry komputerowe. Wtedy też oprócz lepszego procesora, powinniśmy rozglądać się za laptopami z dobrymi kartami graficznymi.

Dla naszej wygody lepiej jest wybrać komputer z wgranym oprogramowaniem systemowym. To także pewność, że system zainstalowany przez producenta będzie dobrze współpracować ze wszystkimi podzespołami notebooka.
Poza wymienionymi wyżej kryteriami, są jeszcze inne elementy, o których trzeba pamiętać. Jednym z takich aspektów jest pamięć ram. Notebook ucznia czy też studenta musi posiadać przynajmniej 4 GB pamięci ram. Wiąże się to z prawidłowym funkcjonowaniem sprzętu. Studenci zazwyczaj lubią wykonywać wiele prac w tym samym czasie, dlatego wskazane jest kupowanie komputerów z dużą pamięcią operacyjną. Pozwoli to nam na bezproblemowe posługiwanie się laptopem, wykonując na nim wiele działań jednocześnie. Co więcej, nasz komputer przenośny musi być energooszczędny. Wbrew pozorom długość pracy na akumulatorze nie zależy tylko i wyłącznie od jakości baterii. Wpływ na to mają w głównej mierze podzespoły, takie jak: dysk twardy czy karta graficzna. W dodatku dużą rolę odgrywa matryca (błyszcząca i matowa).

Dodatkowym plusem laptopa będą porty USB (przynajmniej trzy) oraz wejście HDMI. Jak widać kupno laptopa dla studenta to bardzo trudny wybór. Albowiem z jednej strony ograniczają nas środki finansowe, z drugiej zaś laptop musi spełniać nasze wymagania. Na rynku znajduje się jednak wiele rodzajów notebooków, które powinny pomóc odpowiedzieć na pytanie, jakiego laptopa kupić? (link do świetnej strony, która pomoże wam wybrać odpowiedni model dla siebie). Ważne jest, aby nie zapominać o kluczowych wymaganiach, które taki sprzęt musi spełniać. Pamiętajmy, że będziemy zmuszeni korzystać z niego przez 3, 5, a może 8 lat. W związku z tym jego funkcjonalność i wytrzymałość powinny być niezmienne przez cały ten czas.

About the author / 

admin

Dodaj odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

O Nas

Cześć! Znajdujesz się na naszym niewielkim blogu laptopyopinie.pl. Znajdziesz tutaj opinie o najróżniejszych laptopach zebrane z nieprzebranych źródeł internetu.

Najnowsze laptopy w cenie do 2000 złotych